Підприємство з високим ступенем захисту
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 1-06-2018, 10:25
Переглядів: 42

   У Путильському лісгоспі постійно дбають про безпеку працівників. Витрати на охорону праці за перший квартал цього року становлять 7% від фонду оплати праці за аналогічний період минулого року. Це один з найвищих показників фінансування  заходів з охорони праці серед лісгоспів області. 

 

    - Згідно чинного законодавства, підприємства незалежно від форм власності повинні спрямовувати на безпеку найманої праці не менше 0,5 відсотка від суми, що формує фонд оплати праці за минулий рік. У нашому випадку це 7 відсотків. Тобто з бюджету лісгоспу на безпеку праці однієї особи в середньому витрачено 1234 гривні. Загальна сума за перший квартал становить 434 тисячі 240 гривень, - розповідає провідний інженер з охорони праці Віталій Дмитрович ЄВИНЧУК і продовжує: - У цих цифрах - не просто виконання закону, положення та інструктажів з охорони праці, а забезпечення усіх 13-ти структурних підрозділів підприємства якісними засобами індивідуального захисту та належне облаштування робочих місць усім необхідним.

   Хоча лісгосп переживає нелегкі часи, керівництво неухильно дотримується принципу: «Не можна нехтувати правилами охорони праці». - Ми ніколи не економимо на створенні безпечних умов праці. Досвід засвідчує, що це навпаки мудре і взаємовигідне інвестування у здорове майбутнє. Адже благополучна щоденна праця продукує багато плюсів: фінансовий добробут підприємства, з якого працівники повертаються  в сім’ї соціально захищеними, галузь стабільно функціонує, забезпечуючи соціально-економічний розвиток Путильщини, - зазначає директор Путильського лісгоспу, депутат обласної ради Петро Прокопович ФРЕЙ. 

   На підприємстві всі стараються виконувати комплексні заходи з охорони праці. Ефективним помічником стала запроваджена в 2015 році система управління охороною праці та ризиками. Віталій Дмитрович пояснює: - Для кожного працівника, який виконує роботи з підвищеною небезпекою, розроблені карти ідентифікації ризиків на робочих місцях. Професія лісоруба – одна з найнебезпечніших у світі. Тож працівники лісозаготівельної бригади повинні оцінити зовнішні та внутрішні фактори, які можуть вплинути на безпеку та якість виконання завдань, оцінити ступені ризиків, застосувати заходи для зменшення їх впливу, а тоді приступати до роботи. Я особливо контролюю роботу лісозаготівельників. Кожен із них повинен усвідомлювати, що порушення параметрів звалювання деревини може призвести до непоправних наслідків. 

   Усі керівники структурних підрозділів через кожні три роки проходять навчання з охорони праці та пожежної безпеки.  Щороку вони  проводять відповідні навчання з працівниками за 40-годинною програмою. Адміністрація підприємства забезпечує їх необхідними нормативно-правовими актами, інструкціями з охорони праці, повчальними фільмами, стендами та іншою тематичною наочністю. 

   Також завжди актуальною є тема пожежної безпеки. Тривалість навчання з пожежного мінімуму за програмою становить 15 годин. Діють добровільні пожежні дружини. Підприємство утримує пожежний автомобіль, який знаходиться у Селятині – поближче до віддалених лісових масивів. Також у кожному підрозділі періодично проводять практичні навчання з гасіння пожежі вогнегасниками.

    До профілактичних заходів належить перевірка справності автотранспорту і верстатів, яку здійснюють раз у рік. Також дієвими є комплексні заходи, розроблені у рамках відзначення Дня охорони праці, які в цьому році проходили під девізом  «Захищене і здорове покоління».  Таким чином держава привертає увагу суспільства до проблематики підвищення рівня безпеки та гігієни праці молодих працівників, дотримання культури виробництва та промислової безпеки, запровадження практики наставництва перед допуском молоді до самостійної роботи.

   Стимулом для працівників є система суперництва з метою визначення найкращого структурного підрозділу, який забезпечив якісне функціонування системи управління охороною праці. Отже, за підсумками 2017 року, переможцем визнане Усть-Путильське лісництво із врученням премії в сумі 3000 гривень. При цьому лісничий Олексій Іванович СКРИПЧУК зазначає: - Це спільна перемога колективу, яка засвідчує високий рівень свідомості кожного працівника і практичне застосування набутих знань заради безпечного сьогодення. Недарма в народі кажуть: береженого  Бог береже.  

Людмила БАСЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет