… І заспівали сині гори у вишиванках (ФОТО)
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 8-06-2018, 10:07
Переглядів: 51

На хуторі Широкий провели восьме фольклорно-етнографічне свято «Три кринички»

Пересічному громадянинові складно зрозуміти, навіщо їхати за 12 кілометрів від райцентру у гори, щоб просто подивитися на якесь свято. Але коли хтось один раз побував на фольклорно-етнографічному дійстві «Три кринички», що відбувається на хуторі Широкий Киселицької сільської ради, той знову мусить повернутися сюди за новими емоціями. Тут панує своя, місцева атмосфера єднання з природою, народною творчістю і духовними цінностями. І це виправдано. І це має свій смак. Завсектором культури Василь Юрійович Нестор уже восьмий рік поспіль організовує свято для односельчан та гостей, витрачає на це чимало власних сил та коштів. Але переконаний, що результат того вартий. Бо цінність роботи вимірюється вдячністю горян, посмішками, оплесками, рядками віршів та співанок.

 Цього року традиційно дійство розпочалося із освячення води у криничках, духовних промов. А продовжилося виступами представників влади, поважних гостей, аматорів та відомих артистів. За кулісами, так би мовити, тривав процес невимушеного спілкування у колі сусідів, родичів, гостей «із-за верха». І, як я дізналася, саме на «Трьох криничках» зустрічаються люди, які роками живуть далеко одні від одних. Саме сюди старожили приходять у файних вишитих уберях, приїжджають на ґаздівських конях, приносять частинку гуцульської енергетики. Так що все закрутилося навколо невеличкої сцени, та в такому щирому ритмі, що й словами не передати.

   До гостей звернулися заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, перший заступник голови РДА Михайло Ямницький, Киселицький сільський голова Петро Чев’юк, завсектором культури Василь Нестор. Добрим людям – добре слово, а ще й почесні нагороди воїнам АТО, лісівникам, трудівникам. Дарунками були виступи аматорів народного мистецтва. Що цікаво, саме місцеві жителі тут, на святі, можуть показати свої непересічні таланти, заспівати такої, як душа бажає, і затанцювати у ритмі гірського вітру.

  Не даремно з року в рік до «Трьох криничок» долає відстань від обласного центру заслужений артист України Василь Данилюк. Не пошкодували свого часу і гості з Черкащини – заслужені артисти Андрій та Василь Томіленки. Та й наша зірочка Олеся Гілюк, переможниця всеукраїнських шоу, прикрасила свято виконанням гарних пісень. А що й казати про файних «Гробищанських бабок». Це – місцева скарбниця гумору і дотепності. Жінки в ролі бабок так пожартували над реаліями сьогодення, що всі заново закохалися у рідний край з його клопотами – кутанням худоби і ходінням по кілька кілометрів до магазину, медпункту чи кудись між люди.

 Справжньою берегинею традицій є мама Василя Нестора Євдокія Петрівна. У її словах і співанках – душа гуцульського народу. І це так щемно та гарно. Файні співанки виконували й місцеві аматори та прості жителі. Під гуцульську музику вони ще довго не прощалися з місцем зустрічі поколінь, де ділилися одні з одними спогадами, думками і сподіваннями.

   Тож треба віддати належне тим горянам, які люблять свій край, незважаючи на труднощі, з якими доводиться стикатися, живучи далеко від райцентру. І зокрема варто відмітити відчайдушність культпрацівників, які зробили все для того, щоб свято відбулося, як слід. Нехай будуть довгими роки жителів хутора Широкий і усіх гостей, які люблять наш край!

Любов МАРШАВКА.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет