У ЧОМУ ПЕРСПЕКТИВИ ГІРСЬКИХ ОТГ
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 8-06-2018, 10:10
Переглядів: 46

Стратегію розвитку гірських громад розробляли 31 травня та 1 червня

на Карпатському форумі регіонального розвитку в Яремчі. Захід відбувався з ініціативи Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Мінрегіону та Івано-Франківської ОДА

   Проаналізувати діяльність новостворених громад Карпатського регіону, який складається з 715 пунктів, та узгодити курс подальшого руху на шляху реформ, зібралися найвпливовіші особи держави. Зокрема, це Президент України Петро Порошенко, заступники міністрів, народні депутати, експерти, голови ОДА та представники з усіх гірських районів. До дискусії долучилася й делегація Путильщини у складі голови райдержадміністрації Миколи Савчука, голови районної ради Миколи Шевчука, селищного голови Івана Повідаша та представників ОТГ.

   Микола Михайлович Шевчук відзначив, що захід відбувся на високому рівні, оскільки проблемами горян нині активно цікавляться на державному рівні. Президент пообіцяв сприяти тому, щоб пропозиції, які увійшли в законопроект про підтримку гірських громад, втілити в життя. Відповідно, ці специфічні регіони отримають допомогу та фінансову підтримку так, само як і аналогічні райони в країнах Європи. Нині мова йде про шість стовідсотково гірських районів та 20 часткових. Голова райради каже, що все це відбувається завдяки спільним діям усіх горян і залишається вірити словам Гаранта.

   Форум тривав два дні і за цей час понад 170 запрошених з чотирьох областей (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська) мали змогу обговорити державну і регіональну політику щодо ОТГ. А також голови та представники об’єднаних громад на панельних дискусіях поділилися власним досвідом запровадження проектів, та проблемами, які виникають у роботі. Кожна гірська громада представила експозицію, в якій акцентувала увагу на унікальних особливостях своєї місцевості. Представники з Польщі, Румунії та Німеччини презентували досвід перетворення гірських територій у своїх країнах.

   У дискусіях зелений туризм виокремили як основу економічного потенціалу, який можливо впровадити за умови гармонійного поєднання автентичного і сучасного. Але разом з перспективами у гірських населених пунктів є ряд проблем – відсутня якісна інфраструктура, високий рівень безробіття, слабкий розвиток промисловості та економіки, погані дороги. Лише на Прикарпатті 2700 кілометрів дороги з 3100 – у незадовільному стані. Подібна ситуація й у інших областях. А сполучення є однією з найвагоміших ланок повноцінного впровадження реформ в життя, зокрема медичної та освітньої. Укрупнюючи громади, перш за все, слід подбати про наближеність послуг до людей, а не навпаки.

   Експерти по можливості брали до уваги не тільки проблемні питання регіонів, а й оцінювали сильні сторони, зокрема, вигідність положення та інвестиційну привабливість. Головам ОТГ рекомендували використати сповна весь наявний потенціал (презентувати свою культуру, звичаї, пропагувати привабливість місцевості), щоб забезпечити розвиток громад. Згідно пропозицій, які прозвучали на Форумі, складено експертну резолюцію, яку подадуть на розгляд робочої групи з аналізу проблемних питань гірських територій. Над цим працює Урядова комісія з вивчення ситуації в гірських населених пунктах та можливості збереження існуючого адміністративно-територіального устрою гірських районів.

   Згідно перспективного плану Путильщина, як гірський район, має зберегти свій адміністративно-територіальний устрій. До трьох вже створених ОТГ планується створити ще одну – Путильську (Путила, Киселицька, Дихтинецька та Сергіївська сільські ради), а Розтоки і Підзахаричі – мали би приєднатися до Усть-Путильської ОТГ. Таким чином збережеться цілісність району, а це позитивно вплине на його соціально-економічний розвиток в подальшому.

   Виконавчий апарат районної ради.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет