Будівництво починається з документації
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 6-07-2018, 10:40
Переглядів: 46

Потрібні документи державні структури оформляють протягом місяця за досить поміркованою ціною

 

  Напередодні професійного свята – Дня архітектури України, що відзначається 1 липня, ми поспілкувалися з працівниками цієї важливої галузі про особливості праці. А зокрема, на тему, що найбільше цікавить горян у період будівництва та ремонтів – як законно звести будівлю і наскільки складна ця процедура.

 На запитання «Карпат» відповідає головний спеціаліст сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації, т. в. о. завідувача сектором Василь Вікторович МИХАЙЛЮК.

Василю Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, про повноваження сектору містобудування та архітектури. Які питання допомагаєте вирішувати горянам?

Як структурний підрозділ Путильської райдержадміністрації в межах повноважень видаємо будівельні паспорти забудови земельної ділянки фізичним особам, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, містобудівні умови на промислові, комерційні об’єкти. Також паспорти-прив’язки на тимчасові споруди – ларьки, кіоски, торгові об’єкти площею до 30 квадратних метрів. До нас, а також до відповідної сільської ради звертаються підприємці з заявами про розміщення на певній земельній ділянці тимчасової споруди – кіоску. Також ми надаємо висновки на погодження земельних ділянок для будівництва житлових будинків, індивідуальних дачних, садових будинків, для будівництва індивідуальних гаражів та комерційних об’єктів – пилорам, барів, магазинів.

Знаємо, що в процесі будівництва можуть виникати певні непорозуміння між сусідами, суперечки. Певно, доводиться вирішувати й такі проблеми…

Так. Останнім часом є дуже багато суперечок. Одна з головних проблем – самовільне будівництво. Оскільки на території району є три громади, ми поки що обслуговуємо і їх. Але більшість людей із віддалених сіл мало звертаються до нас за дозвільними документами, будують споруди самовільно, без урахування відповідних норм. Зокрема, будують житлові будинки на власних земельних ділянках чи навіть не маючи права власності на землю. Часто при будівництві порушують межі, ставлять будівлю прямо на межі суміжного землекористувача. Це грубе порушення. Тому є багато скарг на гарячу лінію, а щодо земельних питань – у відділ держземгеокадастру.

І яка ж відповідальність за порушення?

Якщо є зареєстрована скарга в архітектурно-будівельній інспекції чи на гарячій лінії, що діє при Кабінеті Міністрів, реагують обласні інспектори, виїжджають на місце. Порушникам дають попередження, а якщо вимоги не виконали, то накладають  штраф за самовільне будівництво без правовстановлюючих документів. Мінімальна сума такого стягнення - 4250 грн.

На сьогодні в районі і зокрема в селищі є мало вільних ділянок під забудову. Люди хочуть будувати на сільськогосподарських землях…

Справді, сьогодні є чимало таких звернень з метою змінити цільове призначення землі. Це можливо і реально. Та спочатку ми маємо обстежити територію, чи підпадає вона під будівництво. Також погоджуємо заяву, якщо згідно з генеральним планом населеного пункту така ділянка підходить під забудову. Даємо відповідні висновки і решту роботи з документацією роблять землевпорядні організації. До речі, зараз розробляється новий генплан селища Путили, він вже майже готовий і скоро буде винесений на громадське обговорення.

Іноді люди свідомо не звертаються за оформленням дозвільних документів на будівництво, бо вважають, що ця процедура занадто дорога. Як насправді?

Будівельний паспорт ми видаємо безкоштовно. Певну суму доведеться заплатити за виготовлення генерального плану забудови та ескізний проект – в межах 3500 грн. Цією документацією займається начальник Путильського районного комунального проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро Лілія Георгіївна Псарюк. Значно дорожчі послуги у приватних фірмах.

Скільки часу пройде, доки людина отримає потрібні документи на руки?

Генплан та ескізний проект виготовляють за місяць, а ми видаємо дозвільні документи протягом 10-14 днів.

Якщо будинок збудували законно, які мають бути подальші дії для введення в експлуатацію?

Коли будівля готова, треба звернутися в КРБТІ, щоб виготовити технічний паспорт. Згідно з техпаспортом заповнюють декларацію про  готовність об’єкта до експлуатації і цю декларацію подають в Чернівецьку державну архітектурно-будівельну інспекцію.  Там декларацію реєструють і вже з цим документом можна йти до сільської ради для присвоєння номеру будинку.  Рішення сільської (селищної) ради, інвенартна справа та державний акт на землю потрібні для реєстрації в ЦНАПі. Тут видадуть остаточний документ – свідоцтво про право власності на житловий будинок.

Що порадите людям, які вирішили почати будівництво?

Будівництво – це надзвичайно важлива і потрібна справа. Тож радимо перед його початком звертатися в офіційні державні органи – в сектор містобудування та архітектури для виготовлення документів, роз’яснення. Ми завжди готові допомогти людям, проконсультувати, відповісти на запитання. Бажано особисто відвідувати потрібні державні інстанції, не слухати чутки про те, що послуги надзвичайно дорогі.

Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників і ветеранів сфери із Днем архітектури України. Бажаю міцного здоров’я та всіх життєвих благ.

- Дякуємо за змістовну розмову!

Любов МАРШАВКА.

 

До теми

Корисну консультацію надає начальник Путильського районного комунального проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро Лілія Георгіївна ПСАРЮК:

-  У нашому районі найнижча ціна в області на виготовлення генплану забудови та ескізного проекту. Щоб розпочати роботу на будівництві, потрібно надати

до районного комунального проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро паспорт, код, вертикальну зйомку землі, державний акт на право власності на землю в двох екземплярах, завірений нотаріусом або у сільській раді. Ми виготовляємо проектну документацію за короткий термін та доступну ціну. Запропонуємо кращі варіанти планування будинку та розміщення господарських будівель на ділянці. Тільки за наявності будівельного паспорта та ескізних намірів можна брати в обласній будінспекції дозвіл на початок будівельних робіт. Без цих документів заборонено починати будівництво. Інакше доведеться платити чималі штрафи (значно більші за вартість документації). 


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет