З добром і милосердям по житті
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 6-07-2018, 10:47
Переглядів: 74

Можна прожити довгий вік, але не кожен уміє прожити його з гідністю. Бо найбільший слід після людини залишається не в будинках чи бізнесі, а в добрі, яке вона творила для людей. Саме так усе своє життя живе і навчає цього дітей та внуків Василина Іванівна ШПАНЮК із Петрашів. Вісімдесятий рік минув, а жінка і нині наголошує, що треба допомагати немічним, не забувати про бідних, підтримувати словом і ділом. Хоча саму цього року ішемічний інсульт прикував до візка, жінка не впадає у відчай. Вона вірить, що знову зможе ходити, як раніше, до церкви, провідувати одиноких знайомих, які проживають далеко на хуторах.

   Така звичка залишилася ще відтоді, як шість років працювала соціальним робітником та опікувалася дванадцятьма особами. У людей були різні потреби, але вона жодного разу не відмовила у допомозі. А ще – звикла спілкуватися з односельцями, коли працювала листоношею. Її, як бажаного гостя, чекали у кожній хаті Петрашів та Білого Потоку. А преси, згадує жінка, тоді передплачували дуже багато. Бо хто знав про Інтернети та мобільні джерела інформації? Телевізорів тоді було мало. Лише з друкованих ЗМІ можна було дізнатися важливі новини та цікаву інформацію. Отож, із сумкою газет і журналів жінка щоденно прямувала звичним маршрутом близько п’яти років.

   Навіть коли вже вийшла на заслужений відпочинок, то завжди була серед людей, підтримувала хворих та немічних. Василину Іванівну в селі знають, як мудру порадницю та невтомну трудівницю. Разом із чоловіком Танасієм вони пройшли спільний життєвий шлях, який цього року увінчається 56-ою річницею. Разом ростили дітей, будували дім, трудилися в колгоспі та вдома, ділили життєві труднощі. І постійно були переконані, що добро тримає світ. І з чим людина іде до інших, з тим до неї повертається життя.

   Це родина, з якої беруть приклад не тільки троє дітей – Василь, Марія та Оксана, а й внуки. Бо допоки поруч така берегиня сімейного вогнища, то жодні життєві перипетії не страшні. І хоч життя може обмежити фізичні можливості, та коли у серці панує добро, викорінити його не можуть жодні обставини.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет