Аналогове мовлення відходить у минуле
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 6-07-2018, 11:03
Переглядів: 44

Чи всі українці матимуть доступ до цифрового формату?

   Наприкінці літа в Україні почнуть відключати аналогове телебачення. Таке рішення прийняв український Уряд на одному із цьогорічних засідань з метою забезпечення інформаційної безпеки країни та з урахуванням рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Натомість пропонують підключати цифрову або супутникову антену з потужнішим технологічним ресурсом.

  

   У Центрі громадського моніторингу та контролю інформують, що відключення пройде в два етапи. Перший стартує вже в серпні цього року, а до травня 2019 року аналогове мовлення відійде в минуле. Такі зміни мали відбутися ще три роки тому, адже аналогове телебачення, за висновками фахівців, технічно застаріло. Натомість розвинені європейські країни ще десять років тому перейшли на цифровий стандарт із якісними звуком, зображенням, стабільною передачею сигналу та більшою кількістю каналів.

   У нових моделях телевізорів цифровий тюнер Т2 вже вмонтований. Щоб у цьому переконатися, власникам достатньо заглянути в інструкцію, де має бути зазначена підтримка цифрового стандарту «DVB-T/T2 MPEG-4». А глядачі, які захочуть отримувати інформацію, як і раніше, повинні такий пристрій придбати. Його ціна стартує від 300 гривень. Соціально незахищені верстви населення, за словами глави Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка, отримають цифрові тюнери від держави. Українці встановили вже понад мільйон таких тюнерів.

   Підключити цифрове мовлення можна самостійно. Для цього пристрій потрібно з’єднати з ефірною антеною і телевізором, а в стартовому меню обрати режим автопошуку каналів. У цифровому форматі працюватимуть 32 безкоштовні канали, запевняють у відомстві, а в деяких регіонах – навіть 48.

  

Цифрове мовлення з’явиться не скрізь і не одразу

   Однак радіти впровадженню цифрових технологій зможуть не всі українці. За висновками медіа-груп, зона покриття цифровим сигналом сягне 80-85 відсотків. Найнижчі показники спостерігатимуть у Вінницькій, Львівській, Запорізькій, Рівненській областях (Чернівецька не згадується – авт.). До того ж цифрове мовлення з’явиться в оселях українців також не одразу. Ймовірно, від процесу відключення аналога постраждають жителі малих сіл.

   Щоб не залишити людей без доступу до інформації, заступник шеф-редактора видання «Детектор медіа» Галина Петренко каже, що у них буде право на альтернативу цифрі – супутникове мовлення. Але підключити його доведеться за власний рахунок, оскільки держава не передбачила фінансову підтримку такого процесу. Якщо ж у людей не буде можливості це зробити, то за рахунок вивільнення частот після відключення аналога вони отримають якісніші мобільне покриття та Інтернет.

   Жодних змін не відбудеться тільки в зоні проведення Об’єднаних сил на сході України. Адже цей перехід здійснюють з метою протидії російській пропаганді. Під час робочого візиту до Луганської області член Нацради Сергій Костинський повідомив, що на тимчасово окупованих українських територіях потрібно створити єдиний український інформаційний простір. Тому, незалежно від формату мовлення, тут сигнал українських каналів будуть посилювати, а російських – глушити. Вже з 19 квітня в Донецькій та Луганській областях працює спеціальна система, що блокує мовлення понад 40 російських каналів. У майбутньому вона пошириться на всі ділянки українсько-російського кордону.

   Отож, стверджувати наразі, чи зможуть горяни переглядати телевізор у супер-якісному форматі, сказати складно. Як і неможливо передбачити, яку суму складе підключення до супутника. Залишається тільки чекати та вірити у те, що держава не залишить людей без належного інформування.

 

Підготувала Марина ЮРЧЕНКО.  


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет