Селятинська школа-інтернат стане Галицівським ЗЗСО
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 6-07-2018, 11:02
Переглядів: 98

   Про те, що єдину в районі школу-інтернат будуть реорганізовувати, мова йде віддавна. Адже згідно нової освітньої концепції, інтернатів в Україні існувати не може. А згідно специфіки нашого гірського району, без інтернату діти з віддалених сіл не зможуть навчатися. Тому дирекція КЗ «Селятинський ЗЗСО-інтернат І-ІІІ ступенів» разом з керівництвом місцевої об’єднаної територіальної громади шукали шляхи вирішення проблеми з найменшими втратами. Директор закладу Олександр Ярославович МИХАЙЛЮК розповідає, що мусили витримувати баланс між вивільненням працівників і змінами в статуті установи.

Друга домівка для багатьох дітей

   Селятинська школа-інтернат є практично другою домівкою для більшості дітей. З 204 учнів лише 61 є прихідними, решта перебувають під опікою вихователів цілий рік. Серед них із кожним роком збільшується кількість сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Цього року навчалися 48 дітей, які перебувають на обліку соціальних служб. Взагалі весь контингент школярів потребує особливого ставлення з боку педагогів та вихователів. Адже це і діти з неповних сімей, позбавлені батьківського піклування, сироти, інваліди, малозабезпечені та діти воїнів АТО.

   Олександр Ярославович знає кожного свого вихованця не тільки в обличчя, а й безпосередньо обізнаний з умовами проживання. Тому впевнений, що багато з них у школі отримують більше уваги та піклування, аніж вдома. А, значить, заклад мусить зберегти свою стратегію навчання і виховання.

   7 травня на сесії Селятинської сільської ради ОТГ прийняли рішення про зміну типу та найменування закладу. З серпня цього року це буде Галицівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів із пришкільним гуртожитком. Перед прийняттям такого важливого рішення депутати розглянули усі аспекти діяльності закладу, щоб прорахувати їх у майбутньому статусі. Початкову пропозицію про те, щоб заклад перейменувати в ліцей, відхилили через кілька причин. Найголовніша – до 2021 року подібні заклади мають стати опорними школами на окрузі. Попри гарну матеріально-технічну базу (спортивний інвентар, дві майстерні, шкільне лісництво), проектна потужність школи станом на сьогодні розрахована тільки на 250 дітей.

Реформи не втілюються без втрат

   Отож, щоб створити належні умови навчання та виховання для дітей, які живуть за три і більше кілометрів від школи, їх переведуть у гуртожиток. Незважаючи на те, що школа працюватиме п’ять днів, а не сім, одна група на вихідні все-таки функціонуватиме. Це на випадок, якщо погодні умови завадять піти додому чи дітям з малозабезпечених сімей або багатодітних сімей буде комфортніше в школі. Діти, які проживатимуть у гуртожитку, будуть забезпечені триразовим харчуванням, а прихідні сплачуватимуть певну суму за обіди.

   Відповідно, зі зміною типу закладу відбудуться зміни у штатному розписі. Шістнадцять осіб (чотири вихователі та дванадцять осіб техперсоналу) вже попереджені про вивільнення. Здебільшого, це люди передпенсійного віку, які розуміють потребу скорочення як варіант збереження подальшої діяльності закладу. В оновленому ЗЗСО будуть працювати 42 технічні працівники та 13 вихователів. З наступного начального року очікується незначне збільшення учнів приблизно на 15 осіб (у 2-11 класах). А на перший клас вже подано 26 заяв і це не межа, підкреслює Олександр Ярославович. Тому закликає батьків з округу, які будуть вести дітей у перший клас, довірити своїх дітей досвідченим педагогам школи.

Не тільки зберегти заклад, а й розвивати

   Левову частку утримання школи бере на себе об’єднана громада, лише педагоги централізовано отримуватимуть субвенцію з державного бюджету. Але Олександр Ярославович бачить майбутнє школи не тільки, як поглинача коштів, а й як сучасний освітній заклад, що зможе працювати на себе та громаду. Наприклад, вже обговорювали варіант установки сонячних батарей, які гарантують значну економію електроенергії та автономність. Також батьки та учні давно вже виявляють бажання вивчати на місці автосправу (для цього є земельна ділянка). А ще можна запровадити профільне навчання з лісівничим нахилом, в результаті якого випускники школи будуть мати посвідчення молодшого лісівника та можливість продовжити навчання у відповідних закладах.

   Усе це може здатися захмарними планами, але Олександр Ярославович впевнений, що у співпраці з місцевою владою у них все вийде. Бо всі разом прагнуть взяти від реформ максимальну користь для навчання та виховання дітей, враховуючи особливості свого гірського регіону. Велика вдячність народному депутатові Івану Рибаку, який доклав багато зусиль, щоб матеріально-технічна база закладу була на належному рівні, а також голові ОТГ Валерію Полянчуку, який підтримує школу та дбає про її майбутнє.

   Людмила ФЕДЮК.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет