У районі є зброї на цілий батальйон
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-11-2018, 10:55
Переглядів: 3

   Офіційно на Путильщині зареєстровано право користування на 657 одиниць зброї – вогнепальної, мисливської, пневматичної, холодної

 

   Сьогодні чи не кожен другий українець працездатного віку помірковує про те, щоб придбати зброю. Для чого? – логічно запитати. Суспільно-політична ситуація спонукає людей до думки про самозахист. Багато хто має й інші мотиви – мовляв, нехай буде вдома, не зашкодить. Офіційна статистика свідчить, що зокрема в Путильському районі 2,5% всього населення озброєні. Не виключено, що на руках у людей є і необлікована зброя. Про норми законодавства з цього приводу та окремі питання щодо придбання та зберігання зброї «Карпатам» розповів начальник сектора превенції Путильського відділення поліції Юрій Ярославович ГРІГОЦА.

  - Якою зброєю офіційно володіють горяни і скільки її налічується?

 - На території району зареєстровано 657 одиниць зброї, з них 208 - нарізна вогнепальна, 379 - гладкоствольна мисливська, 9 - спеціальні засоби газової дії,  8 - холодна зброя,  39 - травматична (для відстрілу метальними снарядами несмертельної травматичної дії). Про нелегальне зберігання зброї наразі інформації не маємо. Якщо виявляють такі випадки, власників зброї притягують до відповідальності.

 

    - Чи кожен бажаючий може придбати зброю та володіти нею? Чому так легко тепер стати власником зброї?

   - Не можна сказати, що легко. Є певна процедура отримання дозволу. Законодавством чітко визначено, що отримати дозвіл на придбання пневматичної чи газової зброї може громадянин віком від 18-ти років. Вогнепальну мисливську гладкоствольну зброю дозволяється мати з 21-го року, мисливську нарізну – з 25-ти років. Для цього потрібно пройти процедуру перевірки, отримати дозвіл від поліції.   

    Використовувати мисливські рушниці й гвинтівки можна тільки на полюванні. Короткоствольну травматичну зброю, що стріляє гумовими або іншими несмертельними кулями, можуть придбати, наприклад, працівники судів, охоронних структур, журналісти.

   - А якщо зброя потрапляє до рук неповнолітніх? Хто несе відповідальність?

   - Відповідальність визначається залежно від наслідків, що були спричинені. За дії неповнолітніх віком до 14-ти років відповідають батьки, якщо вчинено правопорушення. Недаремно однією з обов’язкових умов при отриманні дозволу на придбання зброї є наявність вдома металевого сейфа, прикріпленого до підлоги. Зброя аж ніяк не повинна потрапляти у рук сторонніх осіб, а тим більше дітей.

   - Розкажіть про заходи безпеки при поводженні зі зброєю. Наприклад, до деяких видів зброї люди ставляться досить безпечно, наче вона не може завдати шкоди.

   - Кожен, хто отримує дозвіл на придбання зброї, проходить спеціальне навчання, ознайомлюється з правилами користування. Будь-який вид зброї є джерелом підвищеної небезпеки, тож повинен зберігатися в недоступному місці. А використання дозволене тільки в спеціально відведених місцях.

   - Якщо людина зберігає зброю без офіційного дозволу, чи передбачена за це відповідальність?

   - Певні види зброї не потребують реєстрації, зокрема, пневматична калібром до 4,5 мм та інші. Передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконне зберігання і використання зброї, що підлягає офіційній реєстрації, згідно закону.

- Дякуємо за змістовні відповіді!

Підготувала Любов МАРШАВКА.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет