Українське суспільство прагне духовного єднання
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 4-03-2019, 11:41
Переглядів: 167

Цей процес є незворотним, - зазначив митрополит Чернівецький і Буковинський Данило під час візиту в Розтоки 

 

   23 лютого – зачудовано засніжений суботній день. Святково і піднесено дзвонять церковні дзвони. Умиротворяється серце, коли сотні людей, діточок поспішають до Божого Храму  – церкви Успіння Пречистої Діви Марії, що в селі Розтоки.

   20 років тому підпорядкування храму змінилося на користь українського народу. З цієї нагоди  п’ятнадцять отців Чернівецько-Буковинської єпархії Православної церкви України з’їхалися, щоб звершити святкову Божественну літургію.

     Усі раділи приїзду особливого гостя. Щирими віншуваннями та хлібом-сіллю зустрічали митрополита Чернівецького і Буковинського Данила наймолодші віряни, вихованці недільної школи храму. Владика очолив торжественне богослужіння.

   У зверненні до пастви митрополит Данило сказав: «Дорога до Бога терниста, і тільки той осилить її, хто вірить, надіється і звіряє своє життя з Божим заповідями.

   Ми створили фундамент єднання церков у Православній церкві України. Отримання Томосу та автокефалії – це спільна робота церкви і держави. Ми є повністю незалежною церквою свого українського народу. Ми хочемо, щоб усі українці усвідомили, що процес об’єднання церкви є незворотним, щоб усе було мирно і спокійно, незважаючи на провокації наших північних сусідів. Ми бачимо великий запит українського суспільства до єднання. І церква дала добрий сигнал того, що українці можуть єднатися».

   Після богослужіння відбулася урочиста літія, під час якої парафіяни молилися за вічний спокій тих, хто служив у цьому храмі, хто боровся за українську незалежну церкву. Потім владика здійснив мирування присутніх освяченим єлеєм.

   Тут не було байдужих. Тут було свято для душі. Люди молилися і робили певні висновки. Кожного переповнювала радість єднання у лоні Православної церкви України, безпрецедентність події світового значення – отримання Томосу, що засвідчує канонічність ПЦУ.

   Радує те, що не тільки найвища влада в обличчі Президента, Верховної Ради, обласної ради, а й наша районна влада – голова районної державної адміністрації Микола Савчук, керівник апарату райдержадміністрації Марія Яків’юк,  Розтоківський сільський голова Марія Джуряк, а також інтелігенція села твердо вірять у засади української православної церкви та об’єднання вірян Путильщини. Адже наші предки поклали життя за волю України і незалежну українську церкву.

   Від імені церковного комітету храму закликаємо парафіян церков Путильського краю долучатися до процесу об’єднання ПЦУ. Слухайте своє серце, любіть Батьківщину і рідну мову! Тут, у серці Карпат, неприпустимою є наявність російських прав на гуцульські святині, збудовані нашими дідами-прадідами для возвеличення слави Божої, а не «руського міра», який приходить на землю, де програють вчителі і священики.   

   Дай, Боже, світлого розуму всім мирянам.

Слава Україні!

Героям слава!

Церковний комітет храму Успіння Пречистої Діви Марії с. Розтоки.

З історії святині

   Храм освячений у 1875 році на честь ювілею Цісаря Франца Йосифа І, про що свідчить напис на стіні.

   За часів Румунії у 1930-1936 роках у церкві здійснював богослужіння українець, отець Тимінський. У 1936-1940 роках служив отець Арійчук; 1941-1944  роках –  отець Мігаловський; в 1944-1947 роках –  даскал Товстюк; 1947-1949 –  отець Кириляк.

   У 1952 році священнослужителем був Климюк Іларіон Максимович. Він у тяжкі часи захищав і разом з парафіянами відстоював церкву. Був інвалідом війни і водночас мудрим священиком. Саме він відстоював українську церкву до 1999 року.

   У 1999 році настоятелем українського храму став Микола Семелюк. Це були непрості часи. Він запам’ятався парафіянам активною просвітницькою роботою. Започаткував при храмі недільну школу для дітей. Нині є настоятелем храму Преподобної Параскеви Сербської у м. Чернівці.

   З 2006 по 2017 рік духовним наставником був отець Михайло Болотинюк. Він викладав курс християнської етики в нашій школі. Мудрим словом об’єднував і закликав парафіян нашого села до української церкви.

   З 2017 року парафіяни храму цінують мудре слово настоятеля Миколи Гуцула.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет