Реалістично про зменшення попиту на лісопродукцію та обмеження пільг працівникам
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-03-2019, 09:40
Переглядів: 112

На підсумковій профспілковій конференції в ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» заслухали звіт адміністрації за 2018 рік і прийняли зміни до колективного договору

 

  Колектив підприємства – це 256 штатних працівників, які трудяться у лісовій галузі та забезпечують для держави стабільні грошові надходження. Але з кожним роком відрахування до різних фондів збільшуються, а кількість сировини навпаки йде на спад. До того ж у процесі діяльності ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» несе великі витрати, на які самостійно мусить заробити.

   Про це йшла мова на профспілковій конференції у п’ятницю, 1 березня. У її роботі взяли участь представники трудового колективу, а також поважні гості – голова районної ради Микола Михайлович Шевчук та керівник апарату райдержадміністрації Марія Василівна Яків’юк.

 

  Фінансову-господарську діяльність підприємства за 2018 рік проаналізував директор ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» Василь Танасійович БУРАК. Зокрема він зазначив, що за минулий рік підприємство заготовило ліквідної деревини від усіх видів рубок 48,7 тис. кбм, перераховувало до державного і місцевого бюджетів 2 млн 789 тис. грн попенної плати. Всього протягом 2018 року до державного та місцевих бюджетів сплатили 15 млн 117 тис. грн. Це при тому, що загальний дохід становив 49 млн 51 тис. грн. Виходить, більше третини отриманих коштів доводиться витрачати тільки на податки. Загальні витрати за звітний рік склали 43 млн 320 тис. грн. Левову частину видатків займає оплата праці, ведення лісового господарства, сировина та основні матеріали. Середньомісячна заробітна плата у 2018 році становила 6544 грн. На зміцнення матеріально-технічної бази спрямували капітальні інвестиції у сумі 3 млн 138 тис. грн. Придбали вентилятор Ц-7-6-45, заточний верстат ВА, стрічковий транспортер, стрічковий верстат «MEBOR HTZ 1200 PROFESIONAL, контрольно-вимірювальні системи, закупили й оновили комп’ютерну техніку, форменний одяг та інше.

  Василь Танасійович зауважив, що на виробничих потужностях підприємства переробили 18324 кбм деревини, а 28504 кбм реалізували лісоматеріалів круглих. Більшість продукції переробки йде на експорт до Румунії. Минулого року дохід від експорту склав 26 млн 271 тис. грн.

   Все ж у ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» ставлять за мету більш поглиблену переробку деревини, збільшення виходу продукції та покращення її якості, пошук нових ринків збуту.   

   «Зважаючи на нинішній стан справ у державі та лісовій галузі, ситуація на підприємстві є не дуже втішною. Останнім часом досить відчутне зменшення попиту на зовнішньому і внутрішньому ринках. За умов такого високого оподаткування та несприятливої економічної ситуації складно говорити про розвиток підприємства. Розуміємо, що в цьому зацікавлені монополісти високого рівня. Тож мусимо об’єднувати всі зусилля, щоб зберегти галузь на стабільному рівні», - підсумував Василь Бурак.

   Далі вели мову про виконання колективного договору та зміни до нього. Голова профспілкового комітету Олена Олексіївна ПАУЧЕК прозвітувала про діяльність профспілкової організації у 2018 році і детальніше зупинилася на проблемних моментах роботи трудового колективу.

   «Підприємство – це, як сім’я, яка має своє життя. Для нашого невеликого колективу значною є плинність кадрів. Минулого року звільнилися з роботи 43 особи, працевлаштовані 20 осіб. Люди виїжджають за кордон у пошуках кращих заробітків. Це проблема всієї України. Все ж ми цінуємо роботу кожного трудівника. Навіть незважаючи на високі затрати зберегли послугу перевезення працівників до місця роботи і додому. Також підприємство сплачує власні кошти за підвищення кваліфікації співробітників. У 2018 році на навчання персоналу витратили 59 тис. 200 грн, окрім того компенсували відрядні. На 1000 грн збільшилася допомога на оздоровлення. До ювілейних дат виплачували премії. Молодим сім’ям, спеціалістам надавали пільгову безвідсоткову грошову позику на загальну суму 282 тис. грн. За пільговими цінами працівникам виписували дрова та пиломатеріали».

  Профспілковий комітет мусив вдатися і до непопулярних заходів. Через об’єктивні економічні фактори прийняв рішення відмінити відпуск пиломатеріалів працівникам за пільговими цінами. Залишиться чинною тільки пільгова виписка дров. Також через особливості роботи нової бухгалтерської програми довелося призупинити пільгове кредитування членів трудового колективу. Відповідні зміни прийняли до колективного договору на 2019 рік.

  На завершення профспілкової конференції підсумували виконання планових завдань по виробничих підрозділах. За сумлінну працю та успішне виконання планових завдань грамотою та грошовою премією за І місце нагородили Шурдинське лісництво (лісничий Сергій Васильович Дудка), за ІІ місце - Ялівецьке лісництво (лісничий Сергій Олексійович Харь), за ІІІ місце -  Карпатське лісництво (лісничий Василь Миколайович Пентюк). Грамоти і грошові премії також отримали зразкові трудівники підприємства.

   Любов МАРШАВКА.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет