Збережемо первоцвіти разом
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-03-2019, 10:16
Переглядів: 211

   Природа подарувала людям величезне розмаїття ландшафтів з лісами і полями, горами, річками та озерами, прикрашеними ароматом і різнобарв’ям квітів, мелодійним співом птахів, багатством мешканців прісних і морських вод. Коли приходить зима – природа, наче засинає, і все навкруги накриває сніжним покривалом.

   Але за зимою наступає весна і все знову навкруги починає прокидатися від сну. А особливо люди радіють коли з-під землі починають виглядати перші весняні квіти. Особливо це стосується ранньоквітучих рослин — первоцвітів. Їхнє цвітіння — відповідальна пора в житті рослини, тому зірвати первоцвіт є джерелом смертельної небезпеки для них. Зірвавши квіти, складемо букет, який поставимо у вазу. Але мине кілька днів і він зів'яне. То яка буде з цього користь?

   Спокуса зірвати або навіть викопати первоцвіт не повинна перемагати розсудливі рішення, адже ці види занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою зникнення. Їх збір законодавчо заборонений державними постановами, за порушення яких накладається штраф.

   Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для життя, вони не служать їжею, одягом, будівельним матеріалом тощо. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, ніжним. Збереження і багатство цих квітів залежить не від кого-небудь конкретного, а від кожного з нас. Хто дав нам право знищувати те, що створено природою? Залишімо дику природу жити за своїми правилами, не перешкоджаймо її нормальному розвитку! Любімо самі та вчімо своїх дітей поважати природу.

   Не поповнюймо списки Червоної книги рослинами, які донедавна ще були в природі у великій кількості: первоцвіт, ковила, лілія лісова, тюльпан, хвощ, півонія, пізньоцвіт та інші. Стараймося робити так, щоб цих квітів ставало в природі все більше. Краще зробити кілька фото на галявині підсніжників, відчути себе королем чи королевою цих квітів, ніж завдати рослинам болю. А дощової осені чи холодної зими візьміть фотоальбом і згадайте весну. Коли ж вона настане, неодмінно знову підіть на галявину, щоб ще раз насолодитися красою первоцвітів.

   Щороку в період цвітіння первоцвітів працівники Національного природного парку “Черемоський” ведуть охоронну діяльність щодо збереження рідкісних та зникаючих видів рослин, які зростають на території парку. Ось деякі з них: Первоцвіт полонинський, Зозульки Фукса, Зозульки травневі, Анемона гайова, Білоцвіт весняний, Шафран Гейфеля.

   Дорогі друзі! Працівники національного природного парку "Черемоський" закликають всіх не бути байдужими та разом зберегти чудові та ніжні вісники весни!

Алла ТОФАН, 

начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреації

НПП «Черемоський»


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет