Вдруге за десять років будинок культури в Путилі взялися капітально ремонтувати
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 18-03-2019, 09:19
Переглядів: 134

   Про болі та страждання споруди, що розміщена в самісінькому серці Путили, журналісти оповідали неодноразово. Врешті справу вдалося зрушити з місця . З державного та районного бюджетів виділили кошти, а місцевий підприємець взявся латати дах, монтувати гнилі стіни та підлоги. До 31 березня основні роботи будуть завершені. Бо вперше за останні три роки глядацька зала побачить гостей. Адже тут будуть розміщені дві виборчі дільниці.

   Нагадаю, що у 2009 році, щоб ліквідувати підтоплення внаслідок тривалих паводків, на капітальний ремонт районного будинку культури було виділено орієнтовно мільйон гривень. У результаті отримали привабливу цукерочку, оздоблену в сучасному гуцульському стилі. А про те, що було заховано в стінах та під підлогою, дізналися за короткий час. Гріхи майстрів-будівельників проявилися у вигляді грибкової гнилі, яка поселилася навіть в димоходах та печах. Невдовзі глядацьку залу зачинили на довготривалий період.

    Директор установи Василь Матіос разом із працівниками самотужки взялися лікувати дерев’яну споруду. Зривали підлоги, які задихались без вентиляції, укріплювали додатковими дерев’яними опорами несучі стіни. Врешті грибок припинив процес розмноження. Комісія вирішила, що варто рятувати те, що є, розраховуючи отримати, бодай, мінімальні кошти. Бо зведення нової будівлі, а над цим питанням теж велася дискусія, може затягнутися на роки. Адже приблизна вартість омріяного сягає біля 30 млн грн.

   Ще 11 липня 2018 року з державного фонду регіонального розвитку Кабмін спрямував 1 млн 400 тис грн з умовою 10-відсоткового співфінансування з районного бюджету. Щоправда, державні кошти ще не надійшли, але вони є перехідними й очікують нового розпорядження Кабміну вже у 2019 році.

   А у листопаді до виконання робіт приступив підрядник із села Плоска Іван Різак, який отримав співфінансування з районного бюджету в розмірі 140 тис грн.

   Нині будівельники виконали чималий об’єм запланованих робіт. На першому поверсі по всьому периметру поміняли зітлілі від грибка стіни. Місцями довелося вирубувати тунелі двометрової висоти. Уражені місця рясно обробили спеціальною речовиною, яка має знешкодити грибок та його спори. У великій залі змонтували нову сцену, набили підлогу, сконструювали панелі з вагонки. Для надійності та впевненості вибудували додаткову внутрішню стіну й укріпили багатотонний бетонний балкон, з якого колись проектували фільми на головний екран.

   Господар установи Василь Матіос каже, що тепер, коли розтанув сніг, робітники візьмуться ладнати крівлю, яка хоч і нова, але протікає у багатьох місцях. Адже у недалекому минулому її монтували абияк. Також у незадовільному стані пічка у хореографічній залі. Якщо відверто, то вона розвалюється на очах, а тут постійно займається колектив із 60-ти діток.

   - Наразі вдалося зберегти основу будівлі але попереду ще багато внутрішньо- та зовнішньо оздоблювальних робіт, оновлення меблів та музичної апаратури, - розмірковує Василь Миколайович.

   Голова райдержадміністрації Микола Савчук пояснює, що цих майже півтора мільйона вистачить на укріплення приміщення та подолання грубих недоліків 10-річної давності. А щоб довести справу до кінця, потрібно буде працювати над складанням ще одного кошторису та вишукувати додаткові кошти.

  •    - Велика вдячність підряднику, який сумлінно виконує завдання, відповідно до проекту. Більшість із запланованих робіт вже виконано. 31 березня у залах районного будинку культури будуть працювати виборчі дільниці. А далі потрібно буде думати про косметичний ремонт – побілку стін, нанесення лаку й фарби на дерев’яні поверхні, - зауважив Микола Савчук.

   Посадовець наголосив, що готовий винайти додаткові кошти з районного бюджету, аби путильчани могли відвідувати культурні заходи в ошатній залі, а не під відкритим небом, як це було донині.

   Додам, що Путила – єдиний районний центр на Буковині, де немає спеціалізованих приміщень для організації дитячого позашкілля. Йдеться про юних художників, музикантів, спортсменів, театралів, танцюристів, співаків. Адже районний центр дитячої творчості, художня чи музична школа роками тісняться в пристосованих маленьких кабінетах, розкиданих по стареньких комунальних приміщеннях. І лише на сцені районного будинку культури діти можуть відчути себе справжніми зірками. Вірю, що невдовзі влада подбає про сучасні підходи для розвитку підростаючого покоління.

Оксана ПОРОХ.


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет