Гірські краєвиди плюндрують мешканці і туристи
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 25-03-2019, 10:16
Переглядів: 98

Лісівники б’ють на сполох: поки органи місцевого самоврядування пасивно спостерігають за ганебним безладом у селах, назріває екологічна катастрофа 

 

  У теплі березневі дні з’являються чарівні первоцвіти, природа так і заманює людей у свої обійми. Але разом із красивими квіточками на гірських схилах оголюється з-під снігу результат людської байдужості. Це гори сміття, що аж ніяк не прикрашають лісові угіддя та береги річок. На жаль, ситуація з року  в рік тільки загострюється. Так само, як і проблема безконтрольного спалення сухої трави на сінокосах і випасах, що межують із лісовими масивами.

  Про це йшла мова на нараді з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, сільськими та селищним головами під керівництвом  голови райдержадміністрації Миколи Савчука. До присутніх із обґрунтованою доповіддю звернувся головний лісничий ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» Іван Михайлович ГЕНЦАР:

 - На територіях, що належить лісовому господарству, створені умови для відпочинку подорожніх, є огороджені місця з бесідками, лавочками, природними джерелами. Самі ж лісівники і доглядають за порядком на маршрутах, які сьогодні називають туристичними. Але чим кращі природні краєвиди, тим більше їх засмічують. Хвилює, що у Розтоках поблизу Смугарівських водоспадів скрізь видніються купи залишеного сміття. Вкрай незадовільна ситуація в довгопільському напрямку та в селі Усть-Путила, де люди викидають непотріб прямо в берег річки. У селах, де немає організованих сміттєзвалищ, виникають стихійні. Також спостерігаємо, як люди навмисне викидають непотріб чи запалюють суху траву поблизу лісів, сподіваючись на роботу лісової охорони. Виходить, що населення свідомо долучається до спричинення екологічного лиха. Тож закликаємо місцеві органи влади та жителів Путильщини до активних дій. Інакше доведеться застосовувати суворі штрафні санкції.

   Іван Михайлович наголошує, що з потеплінням збільшується ризик виникнення пожеж у лісових масивів. Переважно небезпеку створюють люди, які підпалюють суху траву на пасовищах і сінокосах. Такі випадки непоодинокі в нашому районі. А їх наслідки були навіть летальними. Вогонь не шкодує ні молодих лісових насаджень, ні людського життя. Тож ми мусимо говорити не тільки про обережність, а про ймовірні збитки лісовому господарству. Згідно закону за пошкодження молодняків на винуватця накладається штраф у розмірі 35-45 тис. грн за гектар, а за знищення молодого лісу віком до п’яти років – 70-91 тис. грн. Сьогодні лісівники вже не можуть бути лояльними до бездумних дій населення. Незважаючи на фінансову скруту, відповідальність будуть нести всі, хто шкодить природі та лісовому господарству.  

   З цього приводу можна говорити не тільки про матеріальну, а й про моральну відповідальність. Адже всі ми повинні берегти даровану природою красу Карпат. Це обов’язок не лише лісової охорони, комунальних служб чи місцевої влади, а кожного жителя зокрема. Якщо хтось стає свідком масового спалення сухої трави чи зухвалого засмічення лісів та берегів, нехай повідомляє про це лісову охорону, правоохоронні органи чи місцеву владу. Тільки разом можна зберегти красу навколишнього світу.

Любов МАРШАВКА.

На фото: У Сторонецькому потоці навпроти чепурних будинків утворилося чимале стихійне звалище. На стрімкому схилі, що при самій дорозі, прибрати його майже нереально, - каже майстер Шурдинського лісництва Анатолій Ілліч Ліска.  


Джерело http://putyla.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет